مطالب

آخرین یاداشت های سایت

19 تیر

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که برق یک قسمت از منزل مثلا اتاق خوابتان قطع شده باشد ، در حالی که در اتاق پذیرایی و آشپزخانه قطعی برق نداشته اید و همه چیز عادی بوده است. از طرفی حوادث مربوط به اتصالی برق و خطرات جانی و خسارت های مالی ناشی از آن می توانند به دغدغه ای مهم و جدی تبدیل شوند.

 

اگر حالت اول است که به احتمال نود درصد اتصالی اتفاق افتاده است اما اگه حالت دوم است پس قطعا فیوز خراب است و باید فیوز را تعویض کنید.

اگر مطمئن شدید که اتصالی شده است باید سعی کنید محل اتصالی را پیدا کنید برای این منظور اگه سیستم برق خانه قدیمی است و تابلو برق ندارد و اتاقها و روشنایی و پریزها خط بندی نشده اند و همه به هم وصل هستند پیدا کردن اتصالی کمی سخت است . اولین کار این است که تمام وسایل برقی مثل یخچال و تلویزیون و کامپیوتر و همه وسایل برقی و حتی سه راهی ها و محافظ ها را از برق جدا کنید پس از این کار ببینید دوباره پس از وصل فیوز قطع می شود یا نه . اگه قطع نشد معلوم می شود که در سیستم یکی از وسایل برقی یا سه راهی ها مشکلی دارد و در سیم کشی مشکل نبوده است . 
حال به نوبت و یکی یکی وسایل و سه راهی ها را وصل کنید یکی از اونها فیوز را خواهد پراند و متوجه می شوید که مشکل از کجاست.
اما اگه با وجود جدا کردن وسایل از برق باز هم فیوز پس از وصل کردن پرید نوبت به کلیدهای روشنایی می رسد . باید تمام کلیدهای لامپها را در حالت خاموش قرار دهید٬ حالا دوباره فیوز را وصل کنید اگه فیوز نپرید یکی یکی کلید لامپها را روشن کنید هر کدام از کلیدها که باعث پریدن فیوز شود همان کلید یا سرپیچ آن مشکل دارد و باید اقدام به درست کردنشان کنید.

اگر خانه به سیستم جدید برقکاری شده بود و تابلو برق داشت سراغ تابلو بروید و تمام فیوزهای تابلو را پایین بدهید حالا فیوز کنتور را اگر پایین بود وصل کنید اگر فیوز پرید در سیم اصلی که به طرف تابلوی واحد رفته مشکل و اتصالی وجود دارد اما اگر فیوز وصل شد و نپرید دوباره سراغ تابلو بروید و اول فیوز اصلی را وصل کنید حالا یکی یکی فیوزها را وصل کنید هر فیوز که پرید می فهمید که اتصالی مربوط به کدام قسمت خانه است وبه سراغ آن قسمت بروید و همان دو مرحله که قبلا توضیح داده شد(جدا کردن تمام وسایل و خاموش قرار دادن کلیدهای روشنایی) را در آن قسمت انجام دهید تا به محل اتصالی آگاه شوید.

یکی از نشانه های وجود اتصالی در سیم های برق ، پریدن فیوز است ؛ به طوری که با بالا زدن آن باز هم مشکل حل نمی شود و دوباره فیوز شما می پرد.

تکنسین ها با بررسی دقیق و یافتن علت پریدن فیوز ، به محل اتصالی سیم های برق پی برده و با دقت و ظرافت کامل ، مشکل ایجاد شده را برطرف خواهند کرد.
البته اتصالی برق گاهی به دلیل به برق زدن وسیله برقی نیز رخ می دهد و مشکلات وسایل برقی نیز می توانند باعث وقوع اتصالی شوند. تکنسین ها علاوه بر رفع اتصالی سیم کشی ها ، مشکلات وسایل برقی شما را نیز رفع کرده و آنها را به شکلی کاملا ایمن ، تعمیر خواهد کرد.
سیم کشی لامپ ها نیز اگر به شکلی اصولی انجام نشده باشد ، می تواند باعث بروز اتصالی در جریان برق شود.
همچنین تداخل سیم های برق در قسمت هایی خاص که به دلیل ماهر نبودن تیم سیم کشی رخ می دهد ، باعث بروز اتصالی و قطعی برق خواهد شد.
تکنسین ها با انجام سیم کشی های استاندارد با روش های صحیح ، برق ایمن منزل و محل کارتان را تامین خواهند کرد .

  • BLOG_RATING
  • 16273 دفعه
مدیر

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliq Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi.